HostGator – En İyi Yabancı Hosting
Kullanıcı Seçimi

HostGator

HostGator bulut barındırma, kullanıcılarına sınırsız bant genişliği, depolama alanı ve e-posta hesapları sunar.
Bunun üzerine, web sitenizi sıkıntı yaşamadan başka bir ana bilgisayardan aktarmaya karar verirseniz, ücretsiz site aktarımı imkanı sunmaktadırlar. Son 16 aylık performans istatistikleri pek fena değildir. (432ms yükleme süresi ve %99,98 çalışma süresi)

 

9.2Expert Score
HostGator Değerlendirme

HostGator hizmetlerinin müşteri görüşlerine göre değerlendirme puanları yer almaktadır.

Güvenilirlik
9
Fiyatlandırma
9.2
Kullanım Kolaylığı
9.5
Destek
9.3
Ekstra Özellikler
9.1
PROS
  • 7/24 Destek
  • Plesk veya cPanel
  • 99.9% Uptime garantisi
CONS
  • Ücretsiz Domain Hakkı
  • Windows VPS

Hostgator, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir ağ hizmetleri sağlayıcısıdır. 22 Ekim 2002 tarihinde kurulmuştur. Sanal özel sunucu ve özel web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Hostgator ilk olarak Florida Atlantic Üniversitesi’nde öğtenci olan Brent Oxley tarafından kurulmuştır. Şirket bu aşamadan sonra hızlı bir gelişim göstererek ilk defa 2006 yılında Kanada’da uluslar arası ofisini açmıştır. 2008 yılına gelindiğinde ise Inc. Magazine dersinde en hızlı büyüyen şirketler arasında 21 sırada gösterilmiştir. Aynı yıl Hostgator barındırma hizmetlerini sunmaya başlamıştır. Yine 2008 yılında şirket sınırsı barındırma hizmeti vermeye hazırlanmıştır. Bu işlem için gerekli kadrolar kurulmuş ve birçok farklı adım atılmıştır. Atılan bu adımların şirketin karlılığını en az yüzde otur arttırdığı söylenmektedir. 2011 yılına gelindiğinde ise Hostgator Hindistan’da faaliyetlerine başlamıştır. 13 temmuz 2012 yılında Hostgator toplamda 299,8 milyon dolarlık bir anlaşma ile Endurance İnternationel Group’a satıldı.

2015 yılına gelindiğinde Hostgator WordPress web sitelerini oluşturmak ve sürdürmek amacı ile birçok farklı aracı içerisinde barındıran Optimize edilmiş WordPress’i piyasaya sürmüştür. Aynı yıl şirket Brezilya, Hindistan, Çin, Meksika ve Türkiye’de yerel hizmetleri devreye sokmuştur. 2019 yılında ise Birleşik Krallık ve Avustralya için de hizmetlerini açıkladı. Hostgator dünya üzerinde en çok tercih edilen hosting firmalarından bir tanesi olmayı başardı. Sağladığı profesyonel ve kaliteli hizmetler ile her zaman kusursuz sonuçları ortaya çıkartmaya çalıştı. Bu bağlamda günümüzde 200 den fazla ülkede hizmet sağlamaktadır. Milyonlarca kullanıcının yüksek memnuniyetini elde etmekte ve her zaman birbirinden farklı avantajları kullanıcılarına sunmaktadır. Farklı plan seçenekleri sayesinde kullanıcılar kendilerine en uygun olan planı seçerek hosting hizmeti almaya başlayabilirler. Üstelik sunulan hosting hizmetleri son derece uygun fiyatlı seçenekleri içerisinde barındırmaktadır.

Hostgator Tecih Edilebilecek Plan Seçenekleri

Hostgator, kullanıcılarına farklı deneyimlere dayanarak her biri birbirinden farklı seçenekler sunmaktadır. Bu noktada kullanıcıların kendisine en uygun seçeneği belirlemesi ve bu seçenek üzerinden ilerlemesi gerekmektedir. Hostgator plan seçenekleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Hostgator Hatchling Hosting Paketi: Kullanıcılara sunulan en temel pakettir. Ancak içerisinde birçok farklı avantajı barındırmaktadır. Bunların başında sınırsız depolama seçenekler, sınırsız trafik imkanı gibi tamamı ile sınırsız hizmetler bulunmaktadır. Aynı zamanda tek tık ile kurulum hizmeti de sağlanmaktadır. 1 adet ücretsiz e posta da sağlanan hizmetler arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak kullanıcıların en çok sevdiği seçeneklerden bir tanesi ücretsiz SSL sertifikasının sunulmasıdır.
  • Baby: En sık tercih edilen seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Sınırsız web sitesi imkanı sağlaması ile kullanıcılar bu hizmet üzerinden diledikleri kadar web sitesi oluşturabilmektedir. Aynı zamanda sınırsız depolama alanı, sınırsız trafik ve sınırsız e posta seçenekleri de bu paket içerisinde mevcuttur. Kullanıcılar tek tıkla kurulum yapabilir ve ücretsiz SSL edinebilir.
  • Business: Genellikle güvenlik gerektiren işler için uygun görülmektedir. Özellikle e-ticaret için kullanılabilir. Sınırsız sayıda web sitesi, sınırsız depolama alanı, sınırsız trafik, sınırsız e posta ve tek tıkla kurulum seçenekleri de bu paket içerisinde bulunmaktadır. Bunlara ek olarak gizli IP seçeneği ve ücretsiz SSL de plan içerisinde mevcuttur.

Hostgator Uptime Oranı ve Hızı

Uptime hızı, bir sunucunun garanti edilen minimum çalışır durumda kalma yüzdesidir. Bu bağlamda Hostgator yüzde 99,9 oranında uptime hızı sağlamaktadır. Kullanıcı deneyimlerine göre de bu hızın doğruluğu teyit edilmiştir. Özellikle sitesine girdiğinde kapalı olmasından bıkan kullanıcılar için Hostgator bu özelliği ile ön plana çıkmayı başarmaktadır. Sitenin sürekli olarak çalışır durumda olması hem ziyaretçiler için hem de Google için son derece önemlidir. Bu sayede her zaman daha yüksek oranda trafik elde etmek mümkündür. Uptime hızına gereken önem verilmediğinde sıklıkla olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Örneğin sitenin bir günlüğüne kapalı durumda kalması ortaya ciddi kayıpları çıkarabilir. Aynı şekilde web sitesinin arama motorlarında sıralama kaybetmesine de sebebiyet verebilir.

Sınırsız Hizmetler

Hostgator, kullanıcılarına birçok farklı sınırsız hizmet sunduğunu dile getirmektedir. Özellikle alan adı ve domain ekleme gibi sınırsız hizmetler kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Ancak sunulan bu sınırsız hizmetlerinde bir sınırı bulunmaktadır. Bu noktada sağlanan hizmet aslında sıradan bir kullanıcının erişim sağlayamayacağı bir nokta ile sınırlandırılmaktadır. Bu sayede sağlanan hizmet kullanıcılara her zaman sınırsız gibi yansımaktadır.

Normal kullanıcıların ulaşamayacağı sınırlar da sunulan hizmetler ile her şekilde istenilen sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle Hostgator diğer birçok firmaya göre sağladığı oranları son derece yüksek tutmaktadır. Buradaki amaç kötü kullanımların önüne geçmek ve diğer kullanıcılarında bu durumdan olumsuz etkilenmemesini sağlamaktır. Tüm bu bilgiler ele alındığında aslında Hostgator’un piyasada bulunan en sınırsız hosting olduğu da söylenebilir. Kullanıcıların ulaşamayacağı sınırlar koyarak kusursuz hizmetler sağlamaktadır.

 

Onlar, gözden geçirdiğimiz en hızlı ana bilgisayarlardan biriydi, sunucuları WordPress web siteleri için mükemmel. Veri merkezlerinin çoğu ABD’de, ancak ana bilgisayarları Avrupalı müşterilere de hizmet etmek için başarılıdır.
Kayıt olmadan önce, faturalandırma süreniz sona erdikten hemen sonra başlayan yüksek yenileme fiyatlarından emin olun. Örneğin, 2,99 $ ilk 1-6 aydır, ardından fiyat 9,95 – 14,95 $ / ay seviyesine yükselmektedir.
Hızlı ve verimli canlı sohbetleri, SSL sertifikası ve günlük yedeklemeler vardır.
Ölçeklenebilir bir ana bilgisayara ihtiyacınız varsa, Vendor2 bulutu muhtemelen en iyi seçenek olacaktır.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Logo