Hostinger - Hosting Değerlendirme - Yabancı Hosting Rehberi

Hostinger

0
Hostinger
6.5 Total Score

Aylık 5.95$

Buy for best price
Hostinger, en uzun (48 ay) aboneliklerini seçerken yalnızca 0,80 $ / ay maliyeti olan en ucuz barındırma(hosting) sağlayıcılarından biridir.
Dünyada yedi farklı bölgede veri merkezleri ve sunucuları vardır.
9.3Expert Score
Hostinger Değerlendirme

Hostinger hosting hizmetlerinin müşteri görüşlerine göre değerlendirme puanları yer almaktadır.

Güvenilirlik
9.2
Fiyatlandırma
9.3
Kullanım Kolaylığı
9.4
Destek
9.4
Ekstra Özellikler
9.2
PROS
 • 7/24 Destek
 • Plesk veya cPanel
 • 99.9% Uptime garantisi
CONS
 • Ücretsiz Domain Hakkı
 • Windows VPS

Hostinger, web barındırma sağlayıcısı ve alan adı kayıt kuruluşudur. 2004 yılında kurulmuştur ve günümüzde 178 ülkede faaliyet göstermektedir. 29 milyondan çok daha fazla sayıda kullanıcıya sahiptir. Şirket bulut web barındırma teknolojini kullanmakta ve MySQL, FTP ve PHP ile barındırma sağlamaktadır. Hostinger, 2007 yılında dünya çapında ücretsiz bir web barındırma sağlayan ve yan bir kuruluşu olan 000webhost’u kurdu. 2008 yılında ise Asheville, Kuzey Californiya ve Birleşik Krallıkta kurmuş olduğu veri merkezleri ile Hosting24 markasını piyasaya sürdü. 2011 yılında adı Hosting Media olan şirket 1 milyon kullanıcıya ulaştıktan sonra adını Hostinger olarak değiştirdi. 2014 yılında Hostinger hizmetlerini 39 ülkede faaliyete geçirdi. Aynı zamanda bu sene Brezilya’da yeni bir marka olan weblink.com.br ile birlikte bir şirket daha kurdu. Yine aynı yılın ekim ayında Singapur’da yeni bir veri merkezi kurdu. Şirket 2019 yılında aldığı bir kararla sunucu performansını arttırmak amacı ile Apache sunucularını LiteSpeed ile değiştirdi. 2020 yılına gelindiğinde ise Hostinger, Google Cloud platformu ile bir ortaklık kurdu.

Günümüzde Hostinger, Avrupa’nın en hızlı büyüyen şirketinden biri olarak listelendi. 2021 yılı itibari ile 178’den fazla ülkede faaliyet göstermekte ve 30 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Hostinger dünya çapında tam 7 konumda veri merkezine sahiptir. Veri merkezlerinin bulunduğu konumlar Brezilya, Endonezya, Litvanya, Hollanda, Singapur, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallıktır. Hostiger günümüzde sağladığı profesyonel hizmetler ile en çok tercih edilen kuruluşlardan bir tanesidir. Özellikle her zaman olumlu geri dönüşler ile kendisinden söz ettirmeyi başarmaktadır. Hostinger’in dünyanın en büyük hosting sağlayıcılarından biri olmasını sağlayan en önemli etmen sağladığı hizmetlerin uygun fiyatlı olması ve kullanıcılara özel hissettirmesidir.

Hostinger’i Doğru Kılan Neler?

Hostinger, özellikle sağladığı yüksek performans ve hızlı çalışma süreleri ile ön plana çıkmaktadır. Hostinger’i bu kadar tercih edilebilir kılan en önemli özellik web sitesi çalışma süresini kusursuz bir şekilde hızlandırmasıdır. Bu bağlamda sağlanan hizmetler kapsamında web siteleri son derece hızlı bir şekilde çalışabilmektedir. Bu durumda web sitelerinde trafiklerin arttırılmasına imkan tanımaktadır. Hostinger için yapılan testler ortaya gerçek anlamda kusursuz sonuçları çıkartmıştır. Yani sağlanan hız ve yüksek performans Hostinher’i tercih edilebilir kılmaktadır.

Hostinger’i tercih edilebilir kılan bir diğer özellik ise uygun fiyatlara yüksek özellikler sağlamasıdır. Bu bağlamda hosting fiyatları tercih edilecek plana göre farklılık göstermektedir. Hosting planları şu şekilde sıralanabilir;

 • Tekil Web Hosting; Özellikle yeni başlayanlar için bu hizmette inanılmaz fırsatlar tanınmaktadır. Sağlanan indirimler ile çok ucuza bir hosting sahibi olunabilir. Bu plan 1 web sitesi, 30 GB disk alanı, 10000 kişiye kadar aylık ziyaret, 1 e posta hesabı, ücretsiz SSL sertifikası, yönetimli wordpress, 30 günde para iadesi, 2 veri tabanı gibi özellikleri barındırmaktadır.
 • Premium Web Hosting; Kişisel web siteleri için özel olarak geliştirişmiş bir plandır. İçerisinde 100 web sitesi, 100 GB disk alanı, 25000 aylık ziyaret, ücretsiz e posta, ücretsiz SSL sertifikası, sınırsız trafik, yönetimli wordpress, ücretsiz domain, WordPress hızlandırma, 30 gün para iade garantisi, sınırsız veri tabanı gibi özellikleri barındırmaktadır.
 • Kurumsal Web Hosting; Kurumsal web siteleri için son derece ideal bir seçenektir. İçerisinde gelişmiş özellikler barındırmaktadır. Bu plan ile 100 web sitesi, 200 GB disk alanı, 100.000 aylık ziyaret, ücretsiz e posta, ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz domain, sınırsız trafik, wordpress hızlandırma, 30 günde para iadesi, sınırsız veri tabanı, günlük yedekleme, ücretsiz CDN servisi gibi hizmetler bulunmaktadır.

Hostinger Artıları ve Eksileri

Her firmada olduğu gibi Hostinger’de farklı artılar ve eksileri içerisinde barındırmaktadır. Bu artı ve eksiler bir noktada kullanıcı deneyimlerine dayandırılmaktadır. Bu noktada Hostinger artıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Son derece kaliteli bir barındırma sunucu performansı sağlamaktadır.
 • Oldukça düşük kayıt fiyatları bulunmaktadır. Ancak buna rağmen birçok farklı harika özellik kullanıcılara sağlanmaktadır.
 • Web sitesinin büyüyüp gelişmesi için son derece geniş bir alan kullanıma sunulmaktadır.
 • 7 veri merkezi arasında seçim yapılabilmektedir.
 • Ücretsiz ya da son derece ucuz alan adı fiyatları bulunmaktadır.
 • Gelişmiş ve kullanıcı dostu konrtol paneli bulunmaktadır.
 • Kullanıcılara son derece geniş ödeme seçenekleri sunulmaktadır.

Hemen her hosting firmasında olduğu gibi Hostinger’de farklı eksi yönleri içerisinde barındırmaktadır. Hostinger eksileri şu şekilde sıralanabilir;

 • Web sitelerin taşınması konusunda farklı yardım eksiklikleri söz konusudur.
 • Yenileme sırasında farklı fiyat artışları söz konusu olabilmektedir.
 • Ücretsiz olarak SSL yüklemenin farklı sakıncaları ortaya çıkabilmektedir.

Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurularak, kullanıcıların kendisine uygun olan planı seçmesi önerilmektedir. Bu sayede her zaman profesyonel sonuçlar ortaya çıkarılabilmektedir. Kullanıcıların herhangi bir karar vermeden önce mutlaka tüm artı ve eksileri göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Genel Olarak Hostinger

Hostinger genel olarak ele alındığında mutlaka kullanıcı deneyimlerinin dikkate alınması gerekmektedir. Bu notada kullanıcılar tarafından sağlanan geri bildirimler büyük oranda olumludur. Özellikle kullanıcılar sunulan hizmet fiyatları ile sağlanan özelikler farkın en iyi şekilde hissedilmesine imkan tanımaktadır. Hostinger ile kullanıcılar hem ucuz hem de kaliteli hizmetlerden faydalanabilmektedir. Hostinger’in sağladığı en büyük avantaj gelişmiş seçenekleri belirli sınırlar içerisinde olsa da kusursuz bir şekilde sunmasıdır. Bu noktada Hostinger sadece uygun fiyatları ve fırsatları ile ön plana çıkmamaktadır. Aynı zanda sağladığı kullanıcı deneyimi ile de ön plana çıkmaktadır.

Hostinger son derece gelişmiş bir paneli kullanıcılarına sunmaktadır. Kontrol panelinin gelişmiş ve basit yapıda olması ortaya en iyi sonuçların çıkarılmasına imkan tanımaktadır. Özellikle ilk defa bir web sitesi kuracaklar için sağlanan bu kullanım kolaylığı büyük bir fark yaratmaktadır. Kullanıcı panelinde sağlanan kolaylıklar sayesinde, WordPress ve benzeri uygulamaların kurulması da son derece kolaydır. Birkaç basit adımla dileyen herkes birkaç dakika içerisinde bir web sitesi kurabilmektedir. Hostinger her açından kullanıcı avantajlarının elde edilmesine imkan tanımaktadır. Ancak yinede farklı yönlerden eksileri bulunmaktadır. bu bağlamda diğer hosting firmaları kadar geniş aralıklar sağlamaması ve sınırsız hizmet olanaklarının bulunmaması, çok ciddi projeler gerçekleştirmek isteyenler için yetersiz kalabilmektedir. Genel olarak Hostinger içerisinde herhangi bir kesintiden söz edilmese de farklı zamanlarda farklı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir.

Hostinger ile özellikle başlangıç seviyesinde olan kullanıcılar ciddi avantajlar elde etmekte ve kullanım kolaylıkları ile farkı en net şekilde hissetmektedir. Kullanıcılara sağlanan kurulum ve kullanım kolaylıkları web sitesinin gelişmesinde de son derece etkilidir. Kullanıcılar herhangi bir problem söz konusu olmadan web sitelerini geliştirebilir ve arma motorlarında daha üst sıralara yükselebilir. Her zaman daha başarılı web siteleri için kesintisiz bir hosting hizmetinin alınması önemlidir. Hostinger tüm hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde kullanıcılara aktarılmasını sağlamaktadır. Kaliteli ve profesyonel hizmetler elde etmek isteyenler için Hostinger en doğru adres olacaktır. Ancak çok ciddi disk alanına ihtiyaç duyulan noktalarda sağlanan hizmetlerin alanları kullanıcılar için yetersiz kalabilmektedir.

En ucuzlardan biri olmasına rağmen, %99,91’lik adil bir çalışma süresi elde etmeyi hala başarıyorlar. 16 ay yerine sadece son 15 ay sayılacak olsaydı, çalışma süreleri %99,97 kadar sağlam bir rakam olurdu. Ortalama sayfa yükleme süresi yalnızca 0.37ms olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde yüklenmektedir.
Tek Web Hosting planını seçmediğiniz sürece bant genişliği ve veritabanları sınırsızdır. İkincisi ile 10 GB disk alanı, 100 GB bant genişliği, bir MySQL veritabanı ve bir e-posta hesabıyla sınırlı kalacaksınız.
Ne yazık ki, her şey ucuz değildir. Temel planlara dahil olmayan önemli eklentiler, size daha fazla para kazandıracak öncelikli destek ve SSL sertifikasıdır.
Bluehost’a benzer şekilde, tüm hosting planlarında 30 günlük para iade garantisi vermektedirler.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Logo