BlueHost – En İyi Yabancı Hosting

BlueHost

Aylık 3.95$
BlueHost
BlueHost
Aylık 3.95$

SaveSavedRemoved 0
Bluehost değerlendirmelerimizde en yüksek puan alan web hosting şirketi olmuştur, çünkü son 16 aylık çalışma süresi ve hızları çok güçlüdür – sırasıyla %99,99 ve 0.41ms’tir.
3 yıllık tanıtım fiyatı 2.75 $ / ay olup, ücretsiz alan adı, web sitesi oluşturucu ve WordPress, Joomla ve Drupal için tek tıklamayla yükleme gibi özellikler fiyata dahildir. Yani yeni başlayanlar için (web sitesi olmayan biri), bu muhtemelen en iyi seçenektir. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi de vardır.
Web sitelerinin kurulmasını ve yönetilmesini çok basit ve anlaşılır kılan yerleşik yönetici panelini (cPanel ile birlikte) kullanırlar.
8.5Expert Score
BlueHost Değerlendirme

BlueHost hosting hizmetlerinin müşteri görüşlerine göre değerlendirme puanları yer almaktadır.

Güvenilirlik
8.6
Fiyatlandırma
9.0
Kullanım Kolaylığı
8
Destek
7.0
Ekstra Özellikler
7.5
PROS
 • 7/24 Destek
 • Plesk veya cPanel
 • 99.9% Uptime garantisi
CONS
 • Ücretsiz Domain Hakkı
 • Windows VPS

Bluehost 2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Endurance International Group’a ait bir web barındırma şirketidir. Günümüze 2 milyondan adetten fazla alan adı barındıran en büyük web sunucularından bir tanesidir. Şirket Utah’a faaliyet göstermektedir. Son derece büyük bir tesise sahiptir ve her geçen gün kullanıcı sayısı artmaktadır. Bluehost ile paylaşımlı barındırma hizmetlerinden, WordPress barındırma hizmetlerinden ve profesyonel barındırma hizmetlerinden faydalanılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak birçok farklı hizmette sunulmaktadır. Kullanıma sunulan sunucular PHP 7, HTTP 2 ve NGINX+ gibi birçok farklı ön belleğe alma unsurunu desteklemektedir.

Matt Heaton, Bulehost’u ilk olarak 1996 yılında tasarlamıştır. Ancak hayata 2003 yılında geçirebilmiştir. 2009 yılında Bluehost tarafından CPU daraltma adı verilen yeni bir özellik tanıtıldı. CPU daraltma ile bir kullanıcı tek seferde birden fazla sunucu kaynağını çektiğinde kullanıcının CPU kullanımı azaltmayı sağlamaktadır. Sağlanan bu özellik sayesinde CPU kullanımı önemli ölçüde azaltılmakta ve çok daha iyi bir performans elde edilmektedir. 2010 yılına geldiğinde şirket Enduranve International Group tarafından satın alındı. Bu satın almanın ardından 3 yıl sonra Bluehost VPS ve özel sunucu barındırma hizmetini tanıtmıştır. VPS ile bir sunucunun sanallaştırma yazılımları birden çok sunucuya bölünmektedir. Bu sayede kaynaklar olabilecek en verimli şekilde kullanılabilmektedir. Her VPS birbirinden bağımsız olarak adanmış bir sunucu gibi çalışmaktadır. Bluehost bu hizmeti ile ön plana çıkmayı ve daha çok kullanıcıya erişmeyi başardı.

Bluehost tercih edilebilecek yabancı hosting firmalarından bir tanesidir. Dünyada sayılı host firmalarından biri olarak bilinmektedir. Şirket Türkiye’de de faaliyet göstetmektedir. Ancak bazı özellikler kullanılamayabilmektedir.

Bluehost Hizmetleri

Bluehost kullanıcılarına birbirinden farklı paketler sunmaktadır. Sunulan bu paketler içerisinden bireyler kendisine en uygun olanı tercih edebilmektedir. Bu sayede hem profesyonel bir hizmet alınabilmekte hem de verimlilik arttırılabilmektedir. Bu bağlamda Bluehost tarafından sunulan hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

 • Shared Hosting: Paylaşımlı hosting olarak da bilinen bu hizmet en klasik tercihler arasında yer almaktadır. Özellikle ilk defa web sitesi sahibi olacaklar için önerilmektedir.
 • WordPress Hosting: Sadece WordPress kurulu siteler için sunulmaktadır. Bu hizmetin sunulmasında sağlanan ana amaç yüksek ziyaretçi sayısına sahip sitler için daha iyi seçeneklerin sağlanmasıdır.
 • VPS Hosting: Sağlanan bu hizmet sanal bir sunucuya sahip olunmasına imkan tanımaktadır. Genellikle paylaşımlı hosting paketinin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilmektedir.
 • Dedicated Hosting: Kişisel sunucu hizmeti olarak da adlandırılmaktadır. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar gerçek bir sunucuya sahip olmaktadır. Özellikle hosting sağlayıcısı olmak isteyen ve gerçek anlamda büyük kitlelere sahip siteler için önerilmektedir.

Bluehost tarafından sunulan hizmetlerin tamamında ortak özellikler bulunmaktadır. Bu ortak özellikler tüm paketlerin içerisinde hazır olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Bu bağlamda cPanel gibi güçlü bir konrtol sistemi sağlanmaktadır. Bu sayede kullanıcılar web sitelerini çok daha profesyonel bir şekilde yönetebilmektedir. Ancak cPanal yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı olabilmektedir. Zaman içerisinde kullanıcılar bu sistemi öğrenebilir. Bulehost aynı zamanda güvenilir bir teknik destek sağlamaktadır. Bu sayede yaşanabilecek tüm olumsuzluklar başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Teknik destek hizmetleri ile kullanıcılar yaşadıkları her türlü olumsuzluğu doğrudan profesyonel bireylere bildirebilmektedir. SMTP ile sınırsız POP3 email desteği de sağlanmaktadır. Aynı zamanda osCommerce, CubeCart, Zen Cart teknik desteği de sağlanmaktadır. Tüm paketlerde 30 gün içerisinde para iade garantisi bulunmaktadır.

Bluehost Artıları ve Eksikleri

Her alan adı sağlayıcısında olduğu gibi Bluehost’ta da birbiridnen farklı avantajlar ve eksikler bulunmaktadır. Bu bağlamda Bluehost artıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Tek tuş ile kurulabilen birçok farklı scrpit bulunmaktadır. Bu sayede sıfırdan web sitesi kuracaklar için büyük bir kolaylık söz konusu olmaktadır.
 • Gelişmiş teknik destek sunulmaktadır. Bu sayede kullanıcılar yaşadıkları her türlü problemi hızlı bir şekilde çözüme ulaştırabilmektedir.
 • Yeni kayıt olacaklar için birçok farklı indirim seçeneği sunulmaktadır.
 • Kullanıcılar hizmetleri beğenmediği takdirde 30 günde para iadesi sunulmaktadır.
 • Güçlü web sitesi kontrol panelleri kullanıma sunulmaktadır.
 • Sunulan farklı paket seçenekleri ile her zaman kullanıma en uygun paket tercih edilebilmektedir.
 • Fiyat performans konusunda başarılı sonuçlar ortaya çıkarılmaktadır.
 • Açılış hızı birçok sağlayıcıya göre son derece iyidir.
 • Fiyat performans konusunda sağlanan hizmetler olumlu bir etki yaratmaktadır.
 • Müşteri memnuniyeti son derece yüksektir ve bu durum daha tercih edilebilir olmalarını sağlamaktadır.

Her servis sağlayıcısında olduğu gibi Bluehost’ta da birçok farklı eksi bulunmaktadır. Bluehost eksileri şu şekilde sıralanabilir;

 • Her ne kadar canlı destek hizmeti sağlasalar dahi, Türkiye’de bulunan hizmetlerde canlı destek konusunda sorunlar yaşanmaktadır.
 • Yeni başlayanlar için bazı karışık durumlar söz konusu olabilmektedir.
 • Hakkında daha önceden ortaya çıkan güvenlik ihlali konuları olumsuz bir etki yaratmaktadır.

Tüm bu artı ve eksiler göz önünde bulundurularak, kullanıcılar alacakları hizmetin kalitesini görebilmektedir.

Bluehost Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dünyada bulunan sayılı hosting sağlayıcılarından bir tanesi olduğundan her zaman hizmetlerini profesyonelleştirme yolunda ilerlemektedir. Bu bağlamda genel olarak ortaya profesyonel ve kaliteli sonuçlar çıkarılmaktadır. Ancak özellikle bu işe yeni başlayacak olanlar ya da sıfırdan bir web sitesi sahibi olmak isteyenler için zaman zaman karmaşıklıklar söz konusu olmaktadır. Bluehost her ne kadar bu kargaşaları profesyonel teknik destek ekibi ile ortadan kaldırsa da farklı zaman kayıpları ortaya çıkabilir. Yinede Bluehost kullanıcılarına tam anlamı ile benzersiz bir kalite sağlamakta ve hizmetleri ile kendisinden söz ettirmeyi başarmaktadır. Dünyada yüzlerce hosting firması bulunmaktadır. Ancak bunlardan sadece bir kaçı ön plana çıkabilmiştir. Bluehost ise bu öne çıkan firmalar arasında yer almayı başarmıştır. 2 milyondan fazla alan adı ile dünyanın en büyüklerinden bir tanesidir. Bu sebepten kullanıcılarına her zaman en kaliteli hizmeti sağlamaya çalışmaktadır.

Bluehost alanındaki tecrübesi ve hizmetlerini geliştirme yolunda attığı adımlar ile kendisinden söz ettirmeyi başarmaktadır. Beklentilerin üst seviyede karşılanması her zaman en iyi müşteri deneyiminin ortaya çıkmasına imkan tanımaktadır Bluehost ile çok acemi olan bireyler dahi kaliteli ve profesyonel sonuçları elde edebilmektedir. Bluehost tercih edilecekse mutlaka en uygun paket alınmalıdır. Alınacak yanlış paketler kullanıcıların fazladan ödeme yapmasına ve başarısız sonuçlar elde etmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu bağlamda her kullanıcı neden bir hosting hizmetine ihtiyaç duyduğunu göz önünde bulundurmalı, hangi amaç ile kullanacağından mutlaka emin olmalıdır. Bluehost’un sağladığı avantajlar ile fark ciddi şekilde hissedilebilmektedir. Daha hızlı bir web sitesi deneyimi yaşamak isteyenler için her zaman kusursuz sonuçların ortaya çıkarılması sağlanmaktadır. Açılışta sağlanan hız bakımdan da Bluehost ön plana çıkmayı başarmaktadır. Kaliteli, profesyonel ve gelişmiş hizmetlerden faydalanmak isteyenler için bu firma en ideal seçenekler arasında yer almaktadır. Özellikle kullanıcı deneyimlerinin olumlu olması, beklentinin üzerinde sonuçların elde ediliyor olması, kullanıcıların bu firmaya yönelmesinde etkili olmaktadır. Yinede zaman zaman olumsuz durumların da gelişebileceği ya da sorunların ortaya çıkabileceği unutulmamalı ve her zaman buna göre adımlar atılmalıdır.

Bant genişliği ölçülmese de maksimum depolama alanı 50GB ile sınırsız arasında değişmektedir. Fakat bu seçtiğiniz plana göre farklılık göstermektedir. En yüksek değer için prime planı baz almanızı öneririz.
SSL sertifikası (HTTPS: //), e-posta hesaplarının yanı sıra tüm planlara ücretsiz olarak dahil edilir. Bluehost’un mevcut web sitenizi barındırma ortamına aktarmasına izin verebilirsiniz, ancak bu web sitesi başına 149 $’dır.
We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Logo