AvaHost – En İyi Yabancı Hosting
Aylık 4.50$ Hemen İncele

AvaHost

2
ABD merkezli AvaHost, bugüne kadar test edilmiş en hızlı paylaşılan web barındırmasıdır. (hosting)
Kolayca, 16 aylık bir sürede ortalama 336ms yükleme süresi elde etmeyi başardılar. Tüm planları sınırsız bant genişliği, depolama, hızlı müşteri desteği (telefon ve canlı sohbet), ücretsiz SSL sertifikası, site geçişi ve alan adı sunmaktadır.
A2 Hosting’in bu listede neden neredeyse favori sunucumuz olduğunu görmek kolaydır.
Ancak, iki büyük sorun nedeniyle ilk üç noktadan geri tutuldular.
9.1Expert Score
AvaHost Değerlendirme

AvaHost hizmetlerinin müşteri görüşlerine göre değerlendirme puanları yer almaktadır.

Güvenilirlik
9
Fiyatlandırma
9
Kullanım Kolaylığı
9.5
Destek
9.2
Ekstra Özellikler
9
PROS
 • 7/24 Destek
 • Plesk veya cPanel
 • 99.9% Uptime garantisi
CONS
 • Ücretsiz Domain Hakkı
 • Windows VPS

AvaHost sağladığı hizmetlerin birçok farklı açıdan farkını hissettirdiğini iddia etmekte. Örneğin planların %99,9 yayında kalma garantisine sahip olması ve sunucularının 20 kat daha hızlı olması sağlanan avantajların başında yer almakta. Kullanıcıların herhangi bir sorun yaşaması halinde ise canlı destek hattı ile 7 gün 24 saat sorunların çözülmesini sağladıklarını dile getirmekteler. Ancak tüm bu unsurlar bazı internet kullanıcılarına göre gerçek olamayacak kadar iddialıdır. Bu noktada AvaHost’in özellikleri, artıları ve eksikleri ele alınarak en iyi karar verilebilir.

AvaHost Özellikleri

AvaHost’in özellikle güvenlik olanakları ve performans konusunda sağladıkları, hemen her hosting sahibi olmak isteyen bireyi heyecanlandırmakta. AvaHost tüm temel özellikleri sunmakta. Örneğin ücretsiz taşıma, otomatik yedekleme, ücretsiz SSL sertifikası, ücretsiz ala adı kaydı ve benzeri gibi. Tüm bu planların sağladığı sınırsız depolama ve veri transferi sayesinde kullanıcılar sitelerini istedikleri gibi geliştirebilmekte ve doldurabilmektedir.  En düşük plan sadece 1 web sitesi ile sınırlandırılmıştır. Ancak diğer tüm planlarda sınırsız web sitesi barındırılabilmektedir. Kullanıcılar diledikleri kadar veri tabanı da oluşturabilmektedir.

Ancak bir e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için, AvaHost’te PCI uyumu bulunmamaktadır. Yani, güvenli alışverişin sağlanması için API üçüncü taraf bir hizmet olarak alınmalıdır. AvaHost’in en çok dikkat çeken özelliği 20 kata kadar daha hızlı sayfa yüklenmesini sağladığını iddia etmesidir. 20 kat daha hızlı sayfa yüklenmesini ise internet sitesine özel olarak optimize edilmiş sunucular ile sağladığını dile getirmekte. Genel olarak ele alındığında sunucularda az kullanıcıların bulunması ve daha fazla bellek alanının yer alması ile performans konusunda iyi sonuçlar ortaya çıkarılabilmekte.

Google’ın geliştirdiği içerik iletim standardı ve sayfa bekleme için özelleştirilmiş en son ve en iyi hosting teknolojileri de kullanıcılara sunulmakta ancak tüm bu özelliklerin elde edilebilmesi için Turbo planın alınması gerekmekte.

AvaHost tarafından sunulan ve en çok öne çıkan özelliklerden bir tanesi de yeşil hosting anlayışıdır. Özellikle günümüzde ekolojik sistemler sağlamak kolay değildir. Bu noktada çevreye önem verenler için AvaHost karbon ayak izini azaltacak adımlar atmaktadır.  İnternet sitesinin sadece daha iyi bir performansa sahip olmasıyla kalmasını istemeyenler ve daha az enerji tüketen sistemler tercih etmek isteyenler için AvaHost tercih edilebilir bir hizmet sağlamaktadır.

Güvenlik Unsurları

AvaHost sağladığı planları ile internet sitesinin bilgisayar korsanları ya da kötü amaçlı yazılımları koruyacak şekilde farklı özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Çeşitli ve gelişmiş güvenlik unsurları sayesinde kullanıcılar avantajlar elde etmektedir. HackScan tamamı ile ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tahmin sistemine dayalı tehdit algılama aracı olan HackScan ile koruma sağlanabilmekte. Aynı zamanda Patchman gibi güncellenmiş yazılımları algılayan ve uyarı veren farklı bir güvenlik aracı da kullanıcılara sunulmaktadır. Tüm bunlara ek olarak AvaHost iki farklı güvenlik duvarı ve brute force savunmaları da mevcuttur.

AvaHost Artıları ve Eksileri

Her hosting firmasında olduğu gibi AvaHost’de de birçok farklı artı ve eksi bulunmaktadır. İnternet sahibi olmak isteyenler tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak adımlar atmalıdır. Bu noktada en uygun seçeneklerin belirlenebilmesi için AvaHost artıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kullanıcılara son derece gelişmiş bir barındırma performansı sağlamaktadır.
 • Sunulan sistemler en iyi performansın elde edilmesi için optimize edilmiştir.
 • Yüzde 99,95 oranında çalışma süresi kaydı bulunmaktadır.
 • Olabilecek en düşük oranlarda risk sağlamaktadır.
 • İlk kayda özel indirimler sunulmaktadır.
 • Her zaman para iadesi gibi seçenekler bulunmaktadır.
 • 4 farklı sunucu konumunda seçim yapılabilmektedir.
 • Ücretsiz web sitesi geçişi sağlanmaktadır.
 • Paylaşılan planlarda uzaman geliştirici ortamı bulunmaktadır.
 • VPS, bulut ve özen barındırma seçenekleri bulunmaktadır.
 • Fiyatlandırmalar son derece şeffaftır.
 • İlk defa kayıt olacaklar işlemleri birkaç dakika içerisinde tamamlayabilir.
 • Çevreyi destekleyen bir çalışma sistemi bulunmaktadır.

AvaHost’in eksileri ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Site geçişleri ve sürüm düşürme işlemleri ücretlendirilmektedir.
 • Canlı destek her ne kadar 7 gün 24 saat olarak belirtilse de, kullanıma kapalı olduğu anlar da bulunmaktadır.
 • Turbo planda Ruby ya da Python gibi uygulamalar desteklenmemektedir.
 • Kurulum aşamasında farklı zorluklar yaşanabilmektedir.

Tüm bu artı ve eksiler göz önünde bulundurularak kullanıcılar tercih yapabilirler.

Alan Adının Bağlanması ve WordPress Yükleme İşlemleri

AvaHost, yeni başlayanlar için kullanımı en kolay hosting konrtol paneli olmayan cPanel’i kullanmaktadır. Ancak yinede farklı kolaylıklar sunulmaktadır. Bu noktada CloudFlare CDN kurmak biraz zaman alabilmektedir. Kurulum sonrasında ücretsiz SSL sertifikası da otomatik olarak kurulmuş olmaktadır. Tüm kurulum süreçleri boyunca AvaHost farklı makaleler ile kullanıcı deneyimini arttırmaktadır. Yinede bu makaleler ile her konuda bilgi verilmemektedir. Genel anlamda farklı unsurlara bağlı olsa da bir hosting kurmak ortalama 1 saat ile 45 dakika arasında sürmektedir.

AvaHost kontrol paneli olarak cPanel kullanmaktadır ve bu istem kendi paneline entegre edilmiştir. Eğer kullanıcılar daha önce cPanel kullanmamışsa, sisteme alışılması biraz zaman alabilmektedir. Hosting paneli son derece sade ve kullanışlıdır.     Ayrıca yaşanabilecek her türlü durumda destek ekibine ulaşmayı hızla sağlayacak bir bağlantı da bulunmaktadır. Yeni alan adı kayıt etmek ya da hesaba ek hizmetler ekmek de son derece kolay bir şekilde tamamlanabilmektedir.

AvaHost bu alandaki tecrübesi ve gelişmiş sistemleri ile sıklıkla tercih edilmektedir. Bazı durumlarda ortaya farklı sorunlar çıksa da genel anlamda ele alındığında hosting sağlayıcıları arasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle hızlı hizmet sunma konusunda attığı adımlar ile kendisinden söz ettirmektedir. Ancak ihtiyaç duyulması halinde canlı destek hatlarına bağlanılamaması gibi sorunlar ortaya birbirinden farklı durumları da çıkarabilmektedir. E- ticaret sitesi kuracaklar için atılması gereken farklı adımlar söz konusudur. Bu durumda kullanıcıları biraz zorlayacakmış gibi görünebilir.  Her ne kadar zorlayıcı gibi görünse de kısa araştırmalar ile çözüme ulaşılmaktadır. AvaHost tüm detayları ile ele alındığında, olumlu yönleri ile kullanıcılara pozitif yönde deneyimler yaşatmaktadır.

Ayrıca, temel web barındırma paketine yerleştirilen bazı ağır kısıtlamalar vardır: tek web sitesi sınırı, beş veritabanı sınırı, addon alanlarının dışlanması ve WordPress önbellek sınırlamaları gibi. Sınırlamalardan kaçınmak istiyorsanız, daha esnek bir barındırma planı seçmeniz yeterli olacaktır.
Hala en sevdiğimiz barındırmalardan biri olsa da, aylık fiyatı 9,99 $ olan fiyat 3,92 dolar / ay olarak yenilenmiş olsa da, onları Hostinger gibi sağlayıcılarda öneremiyoruz.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Logo